Total Pageviews

Thursday, May 23, 2013

Cannes 2013!Festivali nderkombetar i Kanes, 
nje vend ku dy filma shfaqen ne ekran per dy jave,
 ku xhirohen me miliarda dollare dhe ku yjet 
pozojne, luaje dhe defrehen.
Megjithese Kana (Cannes) eshte e njohur per kete
 festival, ajo qe eshte pjese e tij gjithashtu, eshte pasarela nderkombetare per dizenjatoret dhe stilistet duke treguar krijimet e tyre te fundit tek yjet me te 
bukur te ekranit.Wednesday, May 22, 2013

Une jam nje blogere (2)

 
Ne rubriken e te merkures, Une jam nje blogere, 
vjen per ju nje vajze nga Gjermania e cila e 
adhuron shume moden .
 Blogu i saj quhet Laura's fashion spice ku 
ajo percjell inspirim 
per te gjithe jo vetem me trendet e
 fundit por edhe duke percjelle
 stilin e saj.
Blogu nuk sjelle vetem foto te bukura, por edhe 
esencen qe vete Laura preferon ti hedhi pamjes se saj 
duke e kuruar ne teresi veshjen deri tek 
aksesoret me te fundit.

Friday, May 17, 2013

Elhaida Dani ne gjysem finale!

 

Ajo eshte vetem 20 vjece dhe me zerin e saj po mrekullon e mahnit gjithe vendin fqinje, Italine!  Sa here degjon e ridegjon performancat e saj te behet kokrra mishi mishi! Bej shaka por si te mos shkruash per Elhaida Danin qe cdo nate show qe kalon na kenaq me performancat dhe zerin e saj duke bere qe te gjithe te mahniten dhe dashurohen pas saj


Wednesday, May 15, 2013

Une jam nje Blogere (1)


Sot do te prezantojme nje
 blogere e cila jeton ne Trento te Italise dhe 
qe eshte nder te paktat vajzat b/vlogere shqiptare e cila ka preferuar qe pasionin e saj per fashion-in ta sjell permes botes se makiazhit. Eshte e thjeshte, me shume klas dhe di gjithone te sjelle per te gjithe ne video interesante ku 
besoj te gjithe e gjejne veten. 
 Posedon nje faqe ne Facebook
nje website si dhe nje kanal ne Youtube nga 
ku ajo deshiron qe te gjithe ta njohin veten permes 
makiazhit. "Knowing yourself 
through make up"...dhe PO! ajo
di te vishet bukur!

Cfare duhet te marr me vete??


Organizimi dhe planifikimi i nje dite eshte ajo cfare te duhet per te pasur pushime me veshjet e duhura dhe patjeter me te gjitha gjerat e nevojshme pa te cilat nuk ben dot.

Tuesday, May 14, 2013

Fenomeni street style!


Stili i rruges eshte nje term i cili  po perdoret 
shume kohet e fundit. Shume revista dhe blogje jane te mbushura me foto te pasarelave dhe stilit te rruges te cilat nuk dallojne shume nga njera tjetra. Ajo cfare verehet me shume eshte kombinimi i pazakonte i veshjeve, prerjeve dhe ngjyrave te cilet behen nga njerez te zakonte te apasionuar pas modes. Shumica e blogerve gjejne inspirim 
pikerisht ne keto site apo faqe ku 
paraqiten foto te ketij stili.

Thursday, May 9, 2013

Une jam nje blogere!


Gjithandej neper faqe te ndryshme
 webi gjen edhe vajza shqiptare te cilat kan hapur 
bloge me tematika te ndryshme. dhe nese do ti vizitoni do ta shihni qe me te vertet Albanians got style. Rubrika e pare e ketij blogu do te jete nje rubrike prezantimi per keto vajza te cilat blogojne jo vetem per veshjet  por edhe per gatimin, makiazhin apo edhe jeten e tyre! Qe te njiheni
 edhe me shume me to do te publikojme edhe 
mini intervista pak ngacmuese qe te 
zbuloni me shume rreth botes 
se tyre te blogimit! 
Se shpejti!

ShareThis